Menu

Czy kot i pies są w stanie żyć pod jednym dachem?

Kreskówki bądź filmy animowane pokazują w szczególności jak psy przepędzają koty - to jest ich największa rozrywka. W związku z czym owe psy myśliwskie mają zdecydowanie bardziej rozwinięty zmysł tropienia oraz gonienia czegoś bądź kogoś. Wskazuje się, iż dużą rolę w aspekcie oswajania się kota żyjącego z psem bądź odwrotnie ma właściciel. Należy pamiętać, że musi on również umiejętnie wprowadzać oraz zbliżać zwierzęta do siebie, a konsekwentnie pilnując poszczególne zachowania.

Skutkuje to tym, ze ważnym czynnikiem w owym poznawaniu się zwierząt jest wiek. Zatem oczywistym staje się, że młode psiaki oraz kociaki zdecydowanie szybciej do samych siebie przypasują. Faktem jest, iż zawsze we dwójkę lepiej badać owy teren, jak i również bawić się zupełnie nowymi rzeczami oraz poznawać świat. Wskazuje się, że dla młodego psiaka kotek jest jednak towarzyszem zabaw, a co za tym idzie kompanem w domu, ale i również poza nim. Zupełnie inną sprawą staje się różnica wieku przy wprowadzaniu jednak do domu któregoś ze zwierzaków. Zdecydowanie łatwiejszą opcją staje się sprowadzenie szczeniaka, a co za tym idzie, w chwili gdy kot jest staje się już w pełni dorosły.

To właśnie wtedy musimy wskazać, iż oba zwierzęta należy przyzwyczaić do ich zapachu, a nasz szczeniak musi być nauczony podstawowych komend oraz zachowań. Zaznacza się, iż mimo, iż dorosły kot może również wykazywać dużą cierpliwością w owym stosunku do licznych zaczepek psiaka, to cierpliwość może się również skończyć, a pewien szczeniak może mieć nawet kilka ran po tych pazurach. Należy jednak wskazać, iż trudniejszym przypadkiem jest aspekt nabywania małego kotka, a więc podczas, gdy w naszym domu jest już zadomowiony dorosły pies.

Zatem ową aklimatyzację psa należy zacząć przed przybyciem kotka, można rozpocząć od przyzwyczajania go do kociego zapachu oraz nagradzając na bezpośredni brak agresywnej reakcji. Musimy pamiętać, że w chwili gdy będziemy karcić naszego psa to jednocześnie zapach kota bądź jego obecność będzie również kojarzył z kwestią niedobrą oraz niekorzystną. Wskazuje się zatem, iż w momencie kiedy chcemy ,,zaprosić” do domu już dorosłego psa, gdzie mieszka dorosły kot bądź na odwrót należy zachować formy ostrożności.