Menu

Podróż z psem

Wybierając się w podróż z naszym pupilem należy zadać sobie pytanie co musimy koniecznie zabrać ze sobą. Faktem jest, iż część osób decyduje się jednak na powierzenie swoich ukochanych pupili w czyjejś ręce, jednak druga część w żaden sposób nie potrafi się z nimi rozstać, a co za tym idzie postanawia zabrać go w podróż. W tym momencie należy zapoznać się z licznymi przepisami regulującymi jednocześnie przewóz zwierząt, a co za tym idzie musimy mieć na uwadze, aby nie zrobić psu krzywdy oraz nie możemy narażać się na niepotrzebny stres oraz koszty. W przypadku podróży samochodem musimy jednocześnie zwrócić uwagę na kilka dość istotnych kwestii. Ukazuje się, że w żaden sposób nie powinno się zatem przewozić psa ,,na przednim siedzeniu”, szczególnie jeżeli pies jest dość duży oraz nie mieści się w żaden sposób do transportera. Jest to zatem niebezpieczne zarówno dla niego, jak i dla nas.

Poza tym duże psy najlepiej przewozić na tyle naszego samochodu. Skutkuje to tym, że po złożeniu naszych siedzeń stworzymy mu jednocześnie sporo przestrzeni, gdzie będzie czuł się bardzo swobodnie. W przypadku dość małych psów oraz kotów sprawa jest niebywale prosta. Bowiem najwygodniej jest  przewozić w transporterach do tego przygotowanych. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu zwierzę nasze jest bezpieczne oraz czuje się bez wątpienia komfortowo.

Poza tym można przewozić zwierzęta na ,,tylnym siedzeniu”, ale w wspomnianej sytuacji powinniśmy założyć naszemu psu kaganiec, jak i również specjalny pas bezpieczeństwa. W związku z czym pozwoli to na fakt, aby pupil w żaden sposób nie latał po tylnym siedzeniu oraz nie przeszkadzał w prowadzeniu danego pojazdu. Skutkuje to tym, że ma to również za zadanie zapewnienie mu określonego bezpieczeństwa. Poza tym podróżując samochodem powinniśmy pamiętać, aby w naszym samochodzie nie było jednak za gorąco.

Podsumowując należy zapewnić psu/ kotu stały dostęp do ,,świeżego powietrza” co jednocześnie będzie korzyścią dla nas oraz naszego milusińskiego. W związku z czym warto zaplanować sobie określone postoje. Musimy być świadomi, że dla naszego pupila owa podróż to kolejny stres. Poza tym wypuszczając naszego psa bądź kota z samochodu powinniśmy zawsze trzymać na smyczy, aby zapobiec jego ucieknięcia.