Menu

Urządzamy akwarium - akcesoria część 2

Wybierając akwarium musi pamiętać o pewnych akcesoriach do których zaliczają się poszczególne akcesoria do tak zwanych ,,filtrów akwarystycznych”. Należy wskazać, iż AQUA-SZUT to bezapelacyjnie marka należąca do ,,polskiej firmy AQUAEL”. Od przeszło trzydziestu lat owa firma AQUAEL zajmuje się produkcją wszystkiego co staje się niezbędne do stworzenia oraz pielęgnacji naszego akwarium słodkowodnego, jak i również stawu ogrodowego.

To właśnie w ofercie tej firmy znajduje się ogromna ilość produktów skierowanych przede wszystkim do miłośników tak zwanej akwarystyki morskiej, a co za tym idzie oferta jest bardzo systematycznie poszerzana.  Skutkuje to tym, że w swojej ofercie posiadają między innymi przedłużkę ,,Fi20”. Wskazuje się, że dzięki niej oraz zestawowi poszczególnych dodatkowych rurek, jak i również kolanek bądź trójników pozwala również zbudować dowolną kombinację poszczególnych rurek połączeniowych, które jednocześnie znajdują idealne zastosowanie nie tylko w sferze akwarystyki.

Ukazuje się, iż dzięki wspomnianym kształtom należy rozbudować sporą ilość filtrów, w tym również filtry denne. Należy również wskazać na AQUA-SZUT Wirnik, który jest przeznaczony do: kaskady 7000; filtra Junior 500; filtra Kaskada 300; do Filtra Mini, Junior, Junior Pl; filtra Junior/Super Mini 360/Kameleon 360/Turbo 550N; filtra Kameleon 280/Super Mini 280; fontanny Kaskada 2000; fontanny Mini; fontanny Struga; fontanny Turbo 2000; fontanny Turbo 2000N oraz fontanny Kaskada 3600 połączonej z osią ceramiczną. Powinniśmy mieć również na uwadze wymienny pojemnik filtracyjny z wkładem ceramicznym do ,,filtra MULTIKANI”. Zatem wskazuje się, że owy wkład przeznaczony jest przede wszystkim do biologicznej filtracji owej wody.

Poza tym sprawdza się jako tak zwane złoże filtracyjne w poszczególnych filtrach kanistrowych, jak i również filtrach przelewowych czy sumpach i kominach filtracyjnych. W związku z czym musi być stosowany w akwariach słodkowodnych oraz morskich. Poza tym polecany jest do wszelkich zbiorników z większymi rybami i ze sporą ilością ryb. Wskazuje się, że ma postać owych walców wykonanych z tak zwanej porowatej ceramiki zapewniającej dużą powierzchnię filtracyjną o powierzchni 600 m2/.