Menu

Urządzamy akwarium - akcesoria część 1

Owe akcesoria dzieli się między innymi na filtry wewnętrzne oraz zewnętrzne. Filtry wewnętrzne. Zalicza się do Nick między innymi SERA Filter Media Bag, a więc torebka na wkłady filtracyjne. Opisuje się jako Sera worek na media filtrujące. Należy wskazać, że sera worek na poszczególne media filtrujące jest zatem dostępny w dwóch rozmiarach oraz nadaje się do sera biopur, jak i również sera biopur forte i sera super carbon oraz sera super peat czy sera phosvec Granulat. Następnie wskazuje się na SERA Super Carbon, czyli wkład węglowy do filtrów. Wskazuje się, że dość szybko, a zarazem skutecznie absorbuje z owej wody akwariowej barwniki oraz substancje trujące.

Podkreśla się, że żółte zabarwienie wody bezapelacyjnie znika. W związku z czym woda staje się zatem krystalicznie czysta. Pamiętajmy, iż sera super carbon nie wpływa na ową wartość pH. sera super carbon pod żadną postacią nie zawiera fosforanów ani nawet azotanów. Po owej terapii licznymi lekami powinniśmy zwiększyć owy udział ,,sera super carbon” w filtrze. Wskazuje się, że przed terapią poszczególnymi lekami nie należy jednak wkładać węgla do tegoż filtra, bądź ewentualnie usunąć już ten włożony.

Wskazuje się, że w przeciwnym razie to właśnie on będzie absorbować substancje czynne, sera super carbon węgiel filtrujący, a co za tym idzie dzięki swojej sporej powierzchni pozostaje nawet aktywny przez okres sześciu tygodni. Skutkuje to ty, ze nadaje się do owej filtracji: jest tu mowa zarówno o wodzie morskiej, jak i słodkiej. Filtry zewnętrzne. Jednym z nich jest AQUA EL FZN, czyli filtr zewnętrzny do akwarium. FZN  jest to filtr przelewowy przeznaczony przede wszystkim do zastosowania w tych małych akwariach.

Wskazuje się, że filtr zapewnia jednocześnie idealną filtrację wody, a więc pozbawiając wszelkich zanieczyszczeń. W związku z czym dzięki ,,zewnętrznej regulacji” wydajności można zatem samemu dostosować owe tempo pracy, które jest odpowiednie dla poszczególnej pojemności naszego akwarium. Podkreśla się, iż FZN to filtr o idealnym wyglądzie, a jednocześnie wydajny i wykonany z bardzo wysokiej jakości owych materiałów. Podkreśla się również, że filtry te posiadają wymienne wkłady gąbkowe, które jednocześnie można zakupić jako owe akcesoria.