Menu

Jakie małe zwierzę wybrać dla dziecka?

Nasze dzieci co jakiś czas błaga nas o zwierzątko. Najczęściej padają propozycje: pies, kot, bądź świnka. Musimy podjąć zatem decyzję jaki wybór okaże się najlepszy. Posiadanie zwierzątka w domu niesie same zalety. Przede wszystkim dla dziecka, które może rozwijać zróżnicowane cechy charakteru, do których można kolejno zaliczyć: systematyczność, jak i również cierpliwość czy opiekuńczość i wytrwałość. Można również wskazać, że zwierze w naszym domu to również nieustająca lekcja biologii o życiu oraz rozmnażaniu, ale przede wszystkim o cierpieniu, a co za tym idzie śmierci. To dzięki zwierzętom uczymy się lepiej współczuć bądź kochać oraz rozumieć innych.

Poświęcamy również innym czas bądź uwagę, ale i pieniądze. Musimy być świadomi, iż z tych powodów bez wątpienia warto, aby nasze dziecko miało również w domu swoje zwierzątko pod staranną opieką. Wskazuje się, iż coraz więcej osób o tym marzy. Należy więc polecić naszym dzieciom samiczkę ,,świnki morskiej”, ponieważ jest mało wymagająca, a zarazem miła oraz spokojna. Poza tym niezbyt intensywnie pachnie czy wymaga dość mało miejsca. W celu rozwinięcia hodowli wystarczy parę wizyt u znajomego weterynarza. Przedstawiają psa bądź kota musimy pamiętać, że każdy z nich powinien mieć własne legowisko. 

Musimy mieć na uwadze, że nie wolno im podawać słodyczy, jak i również wędlin czy ostro przyprawionych potraw. Należy również zadać pytanie na co tak naprawdę choruje. Odpowiedź jest taka - niezbędne są poszczególne szczepienia zgodnie z dostępnym programem zaplanowanym przez weterynarza oraz co najmniej dwukrotne w przeciągu roku swoiste odrobaczanie.  Podsumowując zaproszenie zwierzaka do naszego domu nie może być dziełem przypadku czy zaspokojeniem owego kaprysu. Zatem należy to wcześniej bardzo dobrze przemyśleć oraz przedyskutować z naszym dzieckiem. Nasza pociecha pragnie miłego, albo puchatego zwierzaka do głaskania czy przytulania. Jednak psu bądź kotu dość szybko się to znudzi, a z malutkiego rozkosznego króliczka powstanie poważny król.  Wskazuje się również, że wielkim rozczarowaniem okaże się jednak zakup zwierzaka chorującego, który jest trudny w pielęgnacji, a zarazem kłopotliwego w tymże utrzymaniu.